• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 16:30
    Onsdag kl. 09:00 - 16:30 
    Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Fredag kl. 09:00-15:00

    OBS! Sommartider 24 juni - 14 juli
    Måndag - Fredag kl. 13:00 - 15:00

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Krisledningsnämnd

Krisledningsnämndens uppgift är att fungera som kommunens ledningsfunktion vid extraordinära händelser. Nämnden träder bara i funktion i samband med sådana händelser.

Med extraordinär händelse är en sådan händelse som avviker från det normala, innebär en allvarlig störning eller medför överhängande risk för en allvarlig störning i viktiga samhällsfunktioner och kräver skyndsamma insatser av kommunen.

Krisledningsnämnden har 5 ledamöter samt ersättare.

Krisledningsnämndens ledamöter 

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ordförande lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Vice ordförande susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Sundin, Patrik S Ledamot patrik.sundin@avesta.se 0226 64 59 68
Thomasson, Johan M Ledamot

johan.thomasson@avesta.se

0226 64 50 18
Berglund, Gunilla C Ledamot gunilla.berglund@avesta.se 073 592 81 97
Krenzi, Blerta S Ersättare blerta.krenzi@avesta.se 070 857 87 73
Westberg, Mikael S Ersättare mikael.westberg@avesta.se 0226 64 56 57
Perman, Anna S Ersättare anna.perman@avesta.se 072 142 97 20
Kotschy, Johannes M Ersättare johannes.kotschy@avesta.se 070 555 96 97
Hessling, Maarit M Ersättare maarit.hessling@avesta.se 070 510 54 51
Senast granskad 13 juni 2019.