• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 16:30
    Onsdag kl. 09:00 - 16:30 
    Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Fredag kl. 09:00-15:00

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Avesta Vatten och Avfall AB

Avesta Vatten och Avfall AB är ett miljöföretag som ägs av Avesta kommun.

Det är vi som ser till att du får rent vatten ur kranen och att avfallshanteringen och återvinningen sköts på bästa sätt. Kort och gott vi gör allt för att din vardag ska fungera så smidigt som möjligt.

Avesta Vatten och Avfall AB:s styrelseledamöter: 

Namn Uppdrag E-post Telefon
Sundin, Patrik Ordförande patrik.sundin@avesta.se 0226 64 59 68
Perman, Anna Vice ordförande  amorelius@gmail.com

072  142 97 20

Birgersson, Tord Ledamot tord.birgersson@avesta.se 070 644 59 13
Hessling, Maarit Ledamot maarit.hessling@avesta.se 070 510 54 51
Källström, Jan-Olof Ledamot jan-olof.kallstrom@avesta.se 070 514 41 98
Steen, Stefan Suppleant stefan.steen@avesta.se  
Thofvesson, Irja Suppleant  irja.thofvesson@avesta.se  
Heed, Josefin Suppleant  josefin.heed@avesta.se  
Albinsson, Peter Suppleant peter.a.albinsson@avesta.se 070 537 20 89
Karlsson, Eric Suppleant eric.karlsson@avesta.se                - 

  

Lekmannarevisorer:

Namn Parti Uppdrag
Myrén, Mats M Lekmannarevisor
Palm, Lilian  S Lekmannarevisor
Senast granskad 31 oktober 2019.