• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag, Onsdag, Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 19:00
    Fredag kl. 09:00 - 15:00 

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Södra Dalarnas Räddningstjänstförbund

Södra Dalarnas Räddningstjänstförbund ansvarar för räddningstjänsten i Avesta, Fagersta, Hedemora och Norbergs kommuner.

Södra Dalarnas Räddningstjänst, direktionsledamöter:

Namn Kommun Parti Uppdrag E-post Telefon
Levahn, Lars

Avesta

S

Ledamot larslevahn@avesta.se 070 415 09 18
Vestman, Anders Avesta S Vice ordförande anders.vestman@avesta.se 070 590 99 14
Rickmo, Rolf Avesta M Ledamot rolf.rickmo@avesta.se 070 677 19 55
Selin, Henrik Hedemora S Ledamot henrik.selin@hedemora.se  
Gråbo, Mikael Hedemora M Ledamot mikael.grabo@hedemora.se  
Rahm, Olle Norberg S Ordförande olle.rahm@politiker.norberg.se 070 537 07 77
Mood, Torbjörn Norberg  L Ledamot torbjorn.mood@politiker.norberg.se  
Lindgren, Bengt Fagersta  S Ledamot bengt.lindgren@fagersta.se 076 628 39 35
Norgren, Andreas Fagersta  M Ledamot andreas.norgren@politiker.fagersta.se  

 

Lekmannarevisorer:

Namn Kommun Parti Uppdrag
Bask, Henning Norberg S Lekmannarevisor
Myrén, Mats Avesta

M

Lekmannarevisor
Olhans, Jan-Erik Hedemora M Lekmannarevisor
Hoffmann, Helmut Fagersta S Lekmannarevisor
Senast granskad 18 januari 2019.