• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta
    Besökstider:
    Måndag kl. 09.00–18.00
    Tisdag kl. 11.00–18.00
    Onsdag–torsdag kl. 09.00–18.00
    Fredag kl. 09.00–15.00

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Ledamöter

Kommunfullmäktiges ordinarie ledamöter

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ledamot  lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Ledamot  susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Westberg, Mikael S Ledamot  mikael.westberg@avesta.se 0226 64 56 57
Thomasson, Johan M Ledamot  johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Djupenström Filip PO Ledamot  filip.djupenstrom@avesta.se
073 600 10 85
Andersson, Maria S Ledamot  maria.andersson@avesta.se 070 603 37 72
Perers, Karin C 2:e vice ordförande  karin.perers@avesta.se
070 568 08 30
Kvarnström, Kurt S Ledamot  kurt.kvarnstrom@avesta.se
070 215 44 00
Karlsson, Anneli KL Ledamot  anneli.karlsson@avesta.se
070 617 27 70
Borger, Laila S Ordförande  laila.borger@avesta.se 072 547 47 44
Berg, Ulf M Ledamot  ulf.berg@avesta.se 070 250 43 40
Tärneborg, Anita S Ledamot  anita.tarneborg@avesta.se
070 229 28 38
Aronsson, Pia V Ledamot pia.aronsson@avesta.se 072 525 90 02
Hopponen, Martti SD Ledamot

martti.hopponen@avesta.se

073 705 59 60
Bengtsson, Ulf S Ledamot  ulf.bengtsson@avesta.se
070 347 93 80
Andersson, Kirsti S Ledamot  kirsti.andersson@avesta.se 070 229 11 18
Petersson, Karl-Johan C Ledamot  karl-johan.petersson@avesta.se 073 362 69 63
Sundin, Patrik S Ledamot  patrik.sundin@avesta.se 070 363 96 48
Hästbacka, Henrik M Ledamot  henrik.hastbacka@avesta.se 076 555 66 16
Krenzi, Blerta S 1:e vice ordförande  blerta.krenzi@avesta.se 070 857 87 73
Palm, Lennart S Ledamot  lennart.palm@avesta.se 070 540 05 43 
Rickmo, Rolf PO  Ledamot  rolf.rickmo@avesta.se 070 677 19 55
Laakso, Börje  SD  Ledamot  borje.laakso@avesta.se 073 783 85 76
Danielsen, Hans  S  Ledamot  hans.danielsen@avesta.se  070 565 33 47
Sjungargård, Heidi  MP  Ledamot  heidi.sjungargard@avesta.se 070 441 72 17
Linnberg, Lis  L  Ledamot  lis.linnberg@avesta.se 070 659 64 94
Hesselrud, Måna  M  Ledamot mana.hesselrud@avesta.se

076 205 34 80

Levahn, Lars  S  Ledamot  lars.levahn@avesta.se 070 415 09 18
Edström, Göran  S  Ledamot  goran.edstrom@avesta.se 070 695 62 57
Berglund, Gunilla  C  Ledamot gunilla.berglund@avesta.se 0735 92 81 97
Bengtsson, Erika  V  Ledamot  maria.erika.bengtsson@gmail.com --
Johansson, Ruth  S  Ledamot  rut.johansson@avesta.se 070 549 19 06
Larsson, Curt-Åke Cocce  KD  Ledamot  curt-ake.larsson@avesta.se 076 391 45 91
Engström, Charlotta  S Ledamot   charlotta.engstrom@avesta.se  
Karlsson, Erik  M  Ledamot  eric.karlsson@avesta.se --
Sjökvist, Ola  SD  Ledamot  ola.sjokvist@avesta.se --
Lövgren, Åsa  S  Ledamot  asa.lovgren@avesta.se
070 264 26 08
Engström, Patrik  S  Ledamot  patrik.engstrom@avesta.se 072 541 48 45
Karlsson, Míkael  KL  Ledamot  mikael.karlsson@avesta.se 070 656 56 36
Svedberg, Gerd  S  Ledamot  gerd.svedberg@avesta.se 070 605 67 24
Väyrynen, Henrik  S  Ledamot  henrik.vayrynen@avesta.se 0768 06 69 62
Senast granskad 14 maj 2018.