• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30.
    Lunchstängt kl. 12.00–13.00.

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta
    Besökstider:
    Måndag kl. 09.00–16.30
    Tisdag kl. 11.00–16.30
    Onsdag–torsdag kl. 09.00–16.30
    Fredag kl. 09.00–15.00
    Lördag kl. 10.00–14.00

    Ställ en fråga

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Ledamöter

Kommunfullmäktiges ordinarie ledamöter

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ledamot  lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Ledamot  susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Westberg, Mikael S Ledamot  mikael.westberg@avesta.se 0226 64 56 57
Thomasson, Johan M Ledamot  johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Djupenström Filip PO Ledamot  djupen92@gmail.com 073 600 10 85
Andersson, Maria S Ledamot  maria.andersson@avesta.se 070 603 37 72
Perers, Karin C 2:e vice ordförande  karin@perers.se 070 568 08 30
Kvarnström, Kurt S Ledamot  fullstaby@outlook.com 070 215 44 00
Karlsson, Anneli KL Ledamot  anneli67karlsson@gmail.com 070 617 27 70
Borger, Laila S Ordförande  laila.borger@avesta.se 072 547 47 44
Berg, Ulf M Ledamot  ulf.berg@ltdalarna.se 070 250 43 40
Tärneborg, Anita S Ledamot  tarneborg@hotmail.com 070 229 28 38
Aronsson, Pia V Ledamot  piaaron@telia.com 072 525 90 02
Hopponen, Martti SD Ledamot

hopponen@hotmail.se

073 705 59 60
Bengtsson, Ulf S Ledamot  fornbu@hotmail.com 070 347 93 80
Andersson, Kirsti S Ledamot  kirsti.andersson@avesta.se 070 229 11 18
Petersson, Karl-Johan C Ledamot  karl-johan@fornbygard.se 073 362 69 63
Sundin, Patrik S Ledamot  patrik.sundin@avesta.se 070 363 96 48
Hästbacka, Henrik M Ledamot  henrik@hastbacka.se 076 555 66 16
Krenzi, Blerta S 1:e vice ordförande  blerta.krenzi@avesta.se 070 857 87 73
Palm, Lennart S Ledamot  lennart.palm@avesta.se 070 540 05 43 
Rickmo, Rolf KL  Ledamot  rolf.rickmo@telia.com 070 677 19 55
Laakso, Börje  SD  Ledamot  borje.laakso@comhem.se 073 783 85 76
Bergkvist, Mia  S  Ledamot mia.bergkvist@avesta.se 073 058 47 51
Öhrn, Henrik  MP  Ledamot  henrik.ohrn@mp.se 070 553 78 03
Linnberg, Lis  L  Ledamot  lis.linnberg@ltdalarna.se 070 303 22 85
Hesselrud, Måna  M  Ledamot  hesselrud@hotmail.com

076 205 34 80

Levahn, Lars  S  Ledamot  larslevahn@hotmail.com 070 415 09 18
Edström, Göran  S  Ledamot  goran.edstrom@telia.com 070 695 62 57
Berglund, Gunilla  C  Ledamot gunilla.berglund@centerpartiet.se  0735 92 81 97
Bengtsson, Erika  V  Ledamot  maria.erika.bengtsson@gmail.com --
Johansson, Ruth  S  Ledamot  ruth.johansson41@telia.com 070 549 19 06
Larsson, Curt-Åke Cocce  KD  Ledamot  curtakelarsson@gmail.com 076 391 45 91
Mörk, Sten Åke  S Ledamot   stenake.mork@telia.com 070 638 50 62
Karlsson, Erik  M  Ledamot  ericmartin.karlsson@gmail.com --
Sjökvist, Ola  SD  Ledamot  -- --
Lövgren, Åsa  S  Ledamot  greenfree@hotmail.com 070 264 26 08
Engström, Patrik  S  Ledamot  patrik.engstrom@riksdagen.se 072 541 48 45
Karlsson, Míkael  KL  Ledamot  mikael.karlsson@outokumpu.com 070 656 56 36
Svedberg, Gerd  S  Ledamot  -- 070 605 67 24
Väyrynen, Henrik  S  Ledamot  henrik.vayrynen@avesta.se 0768 06 69 62
Senast granskad 08 augusti 2017.