• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag, Onsdag, Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 19:00
    Fredag kl. 09:00 - 15:00

    OBS! 22-23 januari har vi begränsade öppettider för besök p.g.a. planeringsdagar. Besöksdisken håller öppet kl. 12:30-16:30 under dessa två dagar. Tisdag 29 januari är det stängt hela dagen p.g.a. utbildning.

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Ledamöter

Kommunfullmäktiges ordinarie ledamöter

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ledamot lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Thomasson, Johan M Ledamot johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Berger, Susanne S Ledamot susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Per-Ola Ahlström SD Ledamot per-ola.ahlstrom@avesta.se        -
Westberg, Mikael S Ledamot mikael.westberg@avesta.se 0226 64 56 57
Berg, Ulf M Ledamot ulf.berg@avesta.se 070 250 43 40
Andersson, Maria S Ledamot maria.andersson@avesta.se 070 603 37 72
Perers, Karin C Ledamot karin.perers@avesta.se
070 568 08 30
Kvarnström, Kurt S Ledamot kurt.kvarnstrom@avesta.se
070 215 44 00
Hopponen, Martti SD Ledamot martti.hopponen@avesta.se 073 705 59 60
Kotschy, Johannes M Ledamot johannes.kotschy@avesta.se

070 555 96 97

Krenzi, Blerta S Ledamot blerta.krenzi@avesta.se 070 857 87 73
Aronsson, Pia V Ledamot pia.aronsson@avesta.se 072 525 90 02
Sundin, Patrik S Ledamot patrik.sundin@avesta.se 070 363 96 48
Borger, Laila S Ledamot laila.borger@avesta.se 072 547 47 44
Hessling, Maarit M Ledamot maarit.hessling@avesta.se 070 510 54 51
Lindgren, Margareta  SD Ledamot margareta.lindgren@avesta.se 070 728 91 61
Palm, Stefan S Ledamot

stefan.palm@avesta.se

070 088 17 25 

Perman, Anna S Ledamot anna.perman@avesta.se 072 142 97 20
Holmberg, Susanne M Ledamot susanne.holmberg@avesta.se 070 282 75 05
Carlsson, Lars-Åke C Ledamot lars-ake.carlsson@avesta.se 070 361 39 82
Levahn, Lars S Ledamot lars.levahn@avesta.se 070 415 09 18
Larsson, Curt-Åke "Cocce" KD Ledamot curt-ake.larsson@avesta.se 076 391 45 91
Karlsson, Christer SD Ledamot christer.karlsson@avesta.se        _
Engström, Charlotta S Ledamot charlotta.engstrom@avesta.se 076 796 25 32
Andersson, Katarina M Ledamot katarina.andersson@avesta.se 070 429 71 62
Brännström, Bo L Ledamot bo.brannstrom@avesta.se        _
Väyrynen, Henrik S Ledamot henrik.vayrynen@avesta.se 076 806 69 62
Lövgren, Åsa S Ledamot asa.lovgren@avesta.se 070 264 26 08
Rickmo, Rolf M Ledamot rolf.rickmo@avesta.se 070 677 19 55
Brogedahl, Daniel S Ledamot daniel.brogedahl@avesta.se        _
Vytlacil, Anita SD Ledamot anita.vytlacil@avesta.se 070 496 40 81
Johansson, Ruth S Ledamot rut.johansson@avesta.se 070 549 19 06
Bengtsson, Erika V Ledamot erika.bengtsson@avesta.se 070 713 67 75
Albinsson, Peter M Ledamot  peter.a.albinsson@avesta.se 070 537 20 89
Edström, Göran S Ledamot goran.edstrom@avesta.se       _ 
Berglund, Gunilla C Ledamot gunilla.berglund@avesta.se 073 592 81 97
Autio, Emma S Ledamot  emma.autio@avesta.se 076 949 87 99
Lindgren, Göte SD Ledamot  gote.lindgren@avesta.se 073 180 05 97
Andersson, Tom S Ledamot tom.andersson@avesta.se 070 853 21 20
Persdahl, Gabriella M Ledamot gabriella.persdahl@avesta.se       _ 

  

Senast granskad 18 januari 2019.