Kvinnors företagande - nätverksträff april
Kvinnors företagande - nätverksträff april
På den här träffen får du träffa bland andra Anna-Karin Lingham från Lingham Enterprise AB. Välkommen!
Program
⏰ 07.30 mingel och tid att nätverka och äta frukost tillsammans. Programmet drar igång cirka klockan 07.50.
Vi får en presentation av Anna-Karin Lingham som är varumärkeskonsult, föreläsare, mentor och skribent med lång erfarenhet av att utveckla starka varumärken för både företag och individer. Hon har en bakgrund i ledande roller inom bland annat Axfood, Hästens, Apotek Hjärtat och Björn Borg. Idag vägleder hon organisationer och entreprenörer mot tydligare positionering, större arbetsglädje och bättre resultat. Hon är känd för att se nya samband, kombinera analys med kreativitet och förmedla en trygg och tydlig energi. Anna-Karin är uppvuxen i Fagersta, bor i Stockholm och har byggt en målarateljé i sitt fritidshus i By.
Blerta Krenzi, kommunstyrelsens ordförande, lyfter hur det är att vara kvinna i sin roll och toppledare.

Anna-Karin Lingham. Foto: Jini Sofia Lee
Anmälan
Begränsat antal platser.
Platserna är fulla, det går inte längre att anmäla sig.
Du anmäler dig via Simple Signup och kommer att få ett bekräftelsemejl därifrån. I mejlet finns det en kalenderinbjudan som du gärna får spara i din kalender så att du inte missar träffen!
Du behöver inte ha varit med tidigare för att anmäla dig, vi bjuder in alla kvinnor som driver eller önskar driva eget företag i Avesta kommun.
Välkommen!
Plats: Stadshuset, Corneliusgatan 16 Avesta Pris: Kostnadsfritt Arrangör: Tillväxt Avesta